Středa, 7 června, 2023

Co platí na otravné vosy? Vyrobte jim falešné hnízdo

1
Ranní popíjení kávy či čaje na terase, odpolední odpočinek s melounem v ruce či večerní grilovačka – to vše patří k letní pohodě.

Pravda.sk 03.08.2018 07:00 osa Foto: Shutterstock
Osy vědí znepříjemnit posezení venku.
Pokud je spojena s jídlem, tak se určitě přidají i další hosté – vosy. Dříve, než na ně použijete nějakou chemikálii, zadržte. Osy jsou pro ekosystém důležité. Než na jejich zabíjení proto zaměřte na přírodní prostředky, které vás před nimi ochrání.

Pokud chcete mít u stolu klid, vyrobte jim falešné hvězdou opodál. Jednoduše použijte hnědou papírovou tašku a pokrčte ji do tvaru koule. Zavěste ji na provázku například na větev. Falešné hnízdo by mohlo vosy odlákat. Má to však jeden háček – pokud některá osa váš plán odhalí, bude ho ignorovat celý roj.

Ačkoli vy intenzivní vůni kávy milujete, vosy ne. Pokud je chcete z vaší blízkosti odehnat, nasypte mletou kávu do nehořlavé nádoby a podpalte ji zápalkou. Kouř, který vznikne, nezvaných návštěvníků vašeho stolování zaplaší.

Vonné oleje – levandulový, citrusový či mátový dokáže vosy rovněž odpudit. Pokud jím pokapete například ubrousek uprostřed stolu, otravní návštěvníci budou vaši hostinu ignorovat. Pokud nemáte vonný olej, stačí, když na polovinu rozkrojíte citron či limetku a necháte jejich položené uprostřed stolu.

Předchozí článekSprávné mražení hub
Další článekCitron v rýži

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články