Středa, 22 března, 2023

Jak postupovat, pokud potřebujete přeměřit hranice pozemku?

Jestliže vlastníte pozemek, u něhož potřebujete provádět určité změny, pravděpodobně budete nahlížet na výměru parcely. Právě v tomto okamžiku se můžete dozvědět, že skutečná výměra se neshoduje s tou, která je zanesena v dokumentech. Pro nápravu se budete muset obrátit na geodeta, případně na geodetickou firmu, která se o zaměření pozemku postará.

Jaký zvolit postup

Kdykoliv budete poptat geodetické práce, obracejte se na kompetentní osoby anebo firmy, které se touto problematikou zabývají a mají s ní zkušenosti. Tyto firmy či osoby jsou oprávněni zaměřovat a vytyčovat pozemky a to na základě zákona č. 200/1994 Sb. Zákon o zeměměřičství a o změně zákonů, které se zavedením pozemku souvisí. Jakmile je kontaktujete a sjednáte si termín schůzky, pomohou vám se vším, co se zaměření pozemku týká.

S jakými jinými požadavky se na geodeta můžete obrátit

Jedinou prací geodetů a geodetických kanceláří není pouze zaměřování pozemků. Zastávají také další geodetické práce, jako je inženýrská geodezie, stavební zaměřování budov, 3D skenování a fotogrammetrie, BIM, inženýrské sítě, stavební povolení. V neposlední řadě je možné zažádat u nich o geometrický plán, který je nutný pro zapsání upraveného nebo také nově vzniklého územního plánu do katastru nemovitostí, při aktualizaci staré výměry, pokud chceme zanést věcné břemeno do pozemku anebo také v případě, kdy chceme jednu velkou parcelu rozdělit do několika menších částí.

S radostí se o vás postará GEO-5

Společnost GEO-5 působí na trhu již více než 30 let a specializuje se na potřebné dokumenty, bez nichž nebude možné provést změnu na katastrálním úřadě. Pomohou vám jak s papírováním, tak s osobními nebo telefonickými konzultacemi, abyste si ujasnili veškeré otázky a celému procesu co nejlépe porozuměli. Veškeré geodetické práce Praha zajistí GEO-5.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články