Středa, 8 února, 2023

Citron v rýži

Při uskladnění citronů si můžeme pomoci prastarým způsobem našich babiček – naskládáme citrony do nádoby plné rýže.

magazín Vařečka 31.07.2018 09:30 citrón Foto: Shutterstock
Citronovou kůru uchováme s cukrem nebo solí.
Pokud chceme uchovat kůru citrónu, stačí nastrouhanou kůru rozdělit na polovinu – jednu posypat cukrem, druhou solí a uchovat v chladu.

Výběr správné sušičky

Mezi klíčové parametry výběru správné sušičky může patřit předpokládané množství plodin a frekvence sušení, velikost, příkon, tvar či materiál, ze kterého je vyrobena. Obvykle se příkon sušiček pohybuje v rozmezí od 200 do 700 W. Profesionálové používají přístroje s příkonem 1 000 W. Není však nutné si pro jistotu kupovat sušičku výkonnější. Při rychlém sušení se totiž z potravin vytrácí nejvíce vitamínů. Velikost sušiček potravin se určuje počtem „pater“, Nejčastěji je bývá okolo pět, což je ideální počet pro průměrnou domácnost. Nejčastěji se vyrábí z plastu nebo z nerezu. Nerez nabízí vyšší životnost a kvalitní zpracování, to vše však souvisí i s vyšší cenou. Na trhu se dají sehnat i sušičky vyrobené z mimořádně pevných a odolných plastů.

přilepená vejce

Vejce se dnes velmi často prodávají v papírových krabicích. Pokud je však některá prasklé a přilepená, nelze bez rozbití prakticky vybrat. Pomůže, pokud obal zvenku navlhčíme. Skořepina se oddělí a vejce nepoškodíme.

ČTĚTE VÍCE O nápad a řadách
Tipy, triky, nápady: Správné mrazení hub
Tipy, triky, nápady: Správné mrazení hub

Tipy, triky, nápady: Tajemství římského hrnce
Tipy, triky, nápady: Tajemství římského hrnce

Tipy, triky, nápady: Není nad zdravé grilování
Tipy, triky, nápady: Není nad zdravé grilování

Jdeme ven! Zláká vás grilovačka či piknik?
Jdeme ven! Zláká vás grilovačka či piknik?

tajemství flambování

Na flambování by měl používat ohřátý alkohol. Můžeme ho nalít do předehřáté naběračky, zapálit a okamžitě jím flambovaný pokrm zalít. Nebo ho dáme přímo na pánev, krátce ohřejeme a pak zapálíme.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články