Čtvrtek, 23 března, 2023

Revize elektro aneb jak probíhá kontrola elektrických spotřebičů?

Elektrické spotřebiče a různá zařízení se dnes nacházejí prakticky v každé domácnosti a firmě, bez ohledu na počet zaměstnanců nebo výši obratu. Bez přítomnosti elektrické energie už si totiž nedokážeme představit nejenom soukromý, ale hlavně pracovní život.

Elektrospotřebiče nám poskytují natolik cennou službu, že bychom se jim měli odměnit minimálně stejnou péčí. Proto byste určitě neměli podceňovat pravidelné revize elektro.

Jak probíhá samotná kontrola?

Pokud jste ještě nikdy revize elektro neabsolvovali, pak se opravdu nemáte čeho bát. Jednoduše se obrátíte na renomovanou společnost poskytující revize elektrospotřebičů a revize elektroinstalace, jejíž zaměstnanci se o všechno postarají.

Zkušení revizní technici disponují nejmodernějšími měřícími a diagnostickými přístroji, s jejichž pomocí dokážou odhalit i skryté závady. Při samotné kontrole nepochybně ocení i dlouholeté zkušenosti v oboru, takže jim při revizi neunikne sebemenší odchylka od normálního stavu.

Jak je to s dokumentací?

Revize elektrozařízení ovšem nejsou pouze o samotném procesu kontroly daného spotřebiče, ale o vyhotovení podrobné revizní zprávy. Na jejím základě pak budete v případě škodné události dokazovat svou nevinnu, respektive neporušení platné legislativy. Revizní zprávy ovšem nabývají zcela jiné podstaty u revize elektroinstalace a elektrorozvodů. Na jejím základě vám totiž bude vydán elektroměr, díky němuž jste připojeni do veřejné rozvodné sítě.

Co se stane v okamžiku zjištění závady?

Čas od času se samozřejmě stane, že revizní technici narazí při kontrole na větší či menší závadu. To ovšem není důvod k jakýmkoliv pochybnostem, protože zaměstnanci specializované revizní společnosti si přímo na místě dokážou poradit prakticky se všemi problémy. Pokud to vážnost závady dovoluje, pustí se technici do opravy neprodleně, nicméně pokud je neduh vážnějšího charakteru, domluví se s vámi na nejbližším možném termínu nápravy.

Zkušení technici se kromě revize elektra zaměřují také na revize hromosvodů. Ani ty byste neměli podceňovat, protože vaše nemovitost musí být před začátkem bouřky stoprocentně chráněna.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články