Středa, 8 února, 2023

Na sluneční kolektory a fotovoltaické panely pro domácnosti půjde dalších 5,2 milionu

1
Slovenská inovační a energetická agentura (SIEA) uvolní ještě v tomto roce další zdroje na poukázky z projektu Zelená domácnostem II, který se blíží do závěrečné fáze. K dispozici bude 5,2 milionu eur.

TASR 12.08.2021 17:59 rodina, dům, solární panely, dům budoucnosti Foto: Shutterstock
Ilustrační foto.
Domácnosti budou moci požádat o podporu na zařízení na využívání obnovitelných zdrojů energie už začátkem září. Informoval o tom vedoucí oddělení komunikace SIEA Stanislav Jurikovič.

„Reagujeme na přetrvávající velký zájem ze strany domácností, ale i zhotovitelů. Všechny prostředky, které jsme vyčlenili začátkem tohoto roku, jsou již rezervované, a tak už pár měsíců nebylo možné nové žádosti podávat. Rozhodli jsme se proto navýšit částku určenou pro domácnosti. Na poukázky přesouváme i ušetřené finance původně určené na technickou podporu projektu. Spolu s částkou, která zůstala z nevyužitých poukázek, bude k dispozici 5,2 milionu eur, „poznamenal generální ředitel SIEA Peter Blaškovitš.

energie, energetika, sepse, sloupy vysokého napětí, elektřina
ČTĚTE VÍCE
Vlna zdražování zasáhla i ceny elektřiny. Domácnosti čekají vyšší účty, o kolik si připlatí?
Žádosti o poukázky na sluneční kolektory a fotovoltaické panely bude možné registrovat na stránce www.zelenadomacnostiam.sk od 6. září a na tepelná čerpadla a kotle na biomasu od 8. září. Na instalaci zařízení budou mít domácnosti tři měsíce od vydání poukázky ve smyslu zvláštních podmínek projektu.

„Předpokládám, že tímto tempem dočerpat evropské zdroje ve výši 41 milionů eur, které jsou v projektu určeny na poukázky, v předstihu na 100%. Byl bych rád, kdyby se nám v rámci aktuálního programového období podařilo spustit ještě jeden menší projekt, abychom zajistili pro domácnosti kontinuální podporu až do začátku nového programového období, ve kterém se plánuje pokračovat s takovouto formou pomoci, „konstatoval Blaškovitš.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články