Středa, 7 června, 2023

Zájem o životní pojištění se zvýšil. Mohou za to obavy či lepší dostupnost produktů

1
Některé pojišťovny zaznamenaly opětovný nárůst zájmu o životní pojištění. Podle pojišťoven to může souviset s lepší dostupností produktů, či s obavami z pandemie nového koronavirus.

TASR 24.08.2021 10:54 pojištění, priority, kostky Foto: Shutterstock
ilustrační fotografie
Od konce loňského června do konce června 2021 zájem o rizikové životní pojištění v pojišťovně Wüstenrot meziročně vzrostl téměř o 40 procent. „Výraznější nárůsty zájmu o rizikové životní pojištění bylo možné evidovat už na podzim minulého roku, kdy se na Slovensku ve větší míře začala projevovat britská mutace COVID-19. Právě tehdy začal stoupat zájem v meziročním srovnání o desítky procent. A je téměř nemožné v těchto nárůstech vidět jiné vážné důvody než COVID-19. Čísla zájmu za 1. pololetí 2021 jen potvrzují, že nešlo o jednorázový výkyv, ale o trvalejší trend, „vysvětlila analytička skupiny Wüstenrot Zuzana Adamcová.

Nejsilnější meziroční nárůsty zaznamenala pojišťovna v březnu, dubnu a květnu tohoto roku. Tehdy se nárůsty pohybovaly na úrovni 50 procent.

Nord Stream 2
ČTĚTE VÍCE
Nord Stream 2: Začíná nová ekonomická válka mezi USA a Ruskem?
V ČSOB evidují zvýšený zájem o tento typ pojištění, ale podle mluvčí pojišťovny Anny Jamborová to může být z několika důvodů. Nejde jen o kontext pandemie nového koronavirus, ale io větší dostupnost produktů prostřednictvím online nabídky. „V závěru loňského roku jsme přinesli klientům kompletně online rizikové životní pojištění, a to se samozřejmě podepsalo pod meziroční nárůst zájmu obecně. Jako hlavní důvod vidíme vysoký komfort při online uzavírání a jednoduchost samotného produktu, „uvedla Jamborová.

V pojišťovně Allianz evidovali nárůst zájmu o životní pojištění po skončení první vlny pandemie, aktuálně je však zájem stabilizovaný.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články