Středa, 7 června, 2023

Možnost uplatnit si zprostředkovatelský bonus vláda prodloužila až do konce roku

1
Zprostředkovatelský bonus za očkování blízké osoby proti onemocnění COVID-19 by mělo být možné získat až do konce tohoto roku.

TASR 22.09.2021 13:32 Igor Matovič, loterie Foto: Robert Hüttner, Pravda
Igor Matovič
Ve středu o tom rozhodla vláda v návrhu novely zákona o některých mimořádných opatřeních ve finanční oblasti v souvislosti se šířením onemocnění COVID-19. Kabinet Eduarda Hegera (OĽaNO) zároveň požádal parlament o projednání novely ve zrychleném legislativním řízení.

„Naléhavost přijetí návrhu zákona vyplývá z aktuální situace pramenící z onemocnění COVID-19 způsobeného koronavirus SARS-CoV-2 na území České republiky, kde je třeba zabránit dalšímu šíření pandemie, zmírnit negativní následky pandemie a podpořit protipandemické opatření,“ uvedl resort financí v předkládací zprávě k schválenému materiálu.

Igor Matovič, loterie
ČTĚTE VÍCE
Každý týden přibude v očkovací loterii přes 10 tisíc výherců. Jste mezi nimi?
Kromě prodloužení termínu k získání bonusu o dva měsíce vláda navrhla i možnost vyplacení náhradní očkovací prémie z důvodů „hodných osobitého zřetele“. Vyhlašovatel očkovací loterie podle návrhu může během trvání soutěže přiznat výhru osobě, která byla vylosovaná, ale výhru nezískala například pro objektivní technické okolnosti související se zabezpečením a průběhem soutěže na straně vysílatele zřízeného zákonem, provozovatele přenosu nebo podniku poskytujícího služby elektronických komunikací.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články