Středa, 22 března, 2023

Mateřské školky Praha je třeba pečlivě vybírat

Mateřské školky Praha je rozhodně třeba velmi pečlivě vybírat. Já osobně se státními školkami v Praze nemám vůbec dobré zkušenosti. Kdybych navíc od kamarádky nevěděla, že nejlepší školkou v Praze je Soukromá mateřská škola ProFamily Praha 12 Modřany asi bych pro svého syna hledala chůvu, která by ho měla na starosti každý všední den. Vybrat si dobrou pražskou školku ze státního sektoru je takřka nemožné. Ještě že existuje takové množství poboček této školky, jako je například školka Prosek – Praha 9 školka Dubeč – Praha 10 nebo školka Točitá – Praha 4. Všechny tyto zmíněné školky jsou totiž doslova a do písmene fantastické a pracují v nich oddaní a pečliví pedagogové, kteří s dětmi umí navázat vztah, který je založen na vzájemné důvěře. 

Mateřské školky Praha mají jednu velkou nevýhodu

Mateřské školky Praha mají jednu obrovskou nevýhodu a sice, že je dotuje stát, který jim nedává příliš mnoho prostředků na kvalitní chod. Přitom je zcela jasné, že děti v předškolním věku potřebují stavět na pevných základech a ty jim hned po rodičích mají dát právě předškolní vzdělávací instituce. A i když je mi jasné, že si soukromou školku nemůže dovolit každý, je třeba o této investici popřemýšlet. Děláme to přece jen pro naše děti, není tomu tak? Naše školka Měšice – Praha východ či školka Mratín – Praha východ, kterou navštěvuje dcera mé sestry, je jasným důkazem toho, že kvalitní školka je základem úspěšného dětství. 

Syn svoji školku bezmezně miluje

Každý den syn chodí ze školky naprosto nadšený. Miluje nejen kolektiv svých nových kamarádů, ale také učitelky, které jsou na něj velmi hodné a pracují s jeho často velmi komplikovanou povahou velmi dobře. Syn si navíc málokdy někoho cizího připustí k tělu a když už tak učiní, dává si alespoň zpočátku velmi načas s projevením nějaké náklonosti či dokonce citů. Jsem ráda, že si ve školce zvykl a že jsem měla pravdu, když jsem říkala, že mateřské školky Praha nejsou špatné, ale potřebují od základů změnit svůj systém fungování. 

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články