Středa, 7 června, 2023

Lodní kontejnery aneb proč se v nich vyplatí přepravovat zboží?

Určitě jste sami zaznamenali rostoucí objem světového obchodu. To dobře reflektuje nejenom rostoucí počet nákladních automobilů na silnicích, ale také mnohem lepší dostupnost zboží prakticky z celého světa.

Přemýšleli jste ovšem o tom, proč je celá řada zboží přepravována v lodních kontejnerech, které na první pohled působí jako nevzhledné ocelové krabice? Pro dopravce i zákazníky má však lodní kontejner celou řadu nedocenitelných výhod.

Jednotná přepravní jednotka

Lodní kontejner je po celém světě oblíbený hlavně díky své univerzálnosti. Lodní kontejnery mají totiž ve všech zemích stejné rozměry, takže odpadají časové i finanční náklady spojené s překládáním zboží z lodě do kamionu nebo naopak. V rámci velkoskladu tak stačí zboží naskladnit do kontejneru, jehož přeprava po světě je už relativně jednoduchá. Zboží je v ocelovém sarkofágu v bezpečí, a pokud je nakládka dobře optimalizována, je objem kontejneru využit do posledního krychlového centimetru.

Jak se kontejnery přepravují?

Lodní kontejnery jsou většinou přepravovány na obrovských kontejnerových lodích s délkou několik set metrů. V přístavech jsou kontejnery pomocí portálových jeřábů přeloženy na nákladní auta, odkud putují do meziskladů a následně se zboží dostává k zákazníkovi. Své místo v distribuci má také prodej kontejnerů, protože čas od času dojde během přepravy k závažnému poškození přepravní jednotky, kvůli čemuž se nemůže vrátit do přepravního procesu.

Chcete se zapojit do distribučního řetězce?

Pokud podnikáte a začínáte distribuovat čím dál tím větší množství zboží do zahraničí, měli byste svou pozornost zaměřit na lodní kontejner. Prodej vyřazených přepravních jednotek je na vzestupu, a i když nejsou kontejnery způsobilé pro cesty po moři, stále se mohou využít na kamionových návěsech. Stále tedy můžete využít většiny benefitů, které vám tato univerzální přepravní jednotka nabízí.

Máte-li zájem o kontejner v dobrém stavu, pak se obraťte na renomovanou společnost. Předmětem její činnosti je mimo jiné i pronájem kontejnerů. Ty mohou zastoupit kontejnery na prodej.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články