Středa, 7 června, 2023

Čisté kanceláře jako pracovní benefit? Stále více firem říká „ano“!

Covidová epidemie změnila mnohé pracovní návyky, do spousty firem se zaměstnanci v plném počtu nevrátili a zůstali v režimu home office, naopak navrátivší požadují zcela jiné podmínky pro práci. Mezi nejčastější požadavek patří hygienická čistota na pracovišti, v kanceláři i v dalších společných prostorách. Mnoho firem se proto rozhodlo zrekonstruovat šatny, umývárny i společné kuchyňky nebo jídelny. Z čistoty se stal žádoucí benefit, což bylo ještě před několika lety zcela nemyslitelné.

Úspory nejsou na místě

Epidemie, která zasáhla celý svět, změnila společenské vnímání a uvedla změny, ke kterým by v běžném provozu nedošlo. Jedním z nejkřiklavějších příkladů je firemní úklid, který byl jednou z položek, u které se systematicky škrtalo a šetřilo se na mycích prostředcích i toaletním papíru. Covid-19 vše změnil, úklid kanceláří Praha je brán jako priorita a čistotou na pracovišti se zaklínají i personalisté při pracovních pohovorech, což je jenom dobře. Úklid totiž není samozřejmostí a určitě ne v pracovním prostředí.

Počítačové systémy? Raději úklid!

Raději investovat do úklidu než do nového počítačového systému? Nemyslitelné, ale v dnešní době reálné. Hygienická čistota je v současné době považovaná za pracovní benefit, váží si jí zaměstnanci, vedení firmy a bezpochyby také klienti. Na druhou stranu se vylepšily nabízené služby, což je příklad pražské úklidové služby Plecitý, která zajišťuje úklid v mnoha kancelářských a obchodních prostorech během všedních dnů i víkendů, v běžné pracovní době nebo ve večerních hodinách.

Běžný úklid nestačí

Vynést koše, setřít podlahu a doplnit toaletní papír? Požadavky jsou dnes mnohem vyšší a zahrnují důkladné mytí a čištění podlahových ploch pomocí strojů, očistu nábytku, skříní a úložných prostor v kancelářích, ve společných prostorách, na WC nebo v kuchyňce, ale také generální úklid od stropu až po podlahu, který zahrnuje mytí oken, praní záclon i vyčištění svítidel. Samozřejmostí je hygienický servis s doplněním ručníků, toaletního papíru, mýdla nebo dezinfekčního prostředku do všech stanic a na všechny toalety.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články